Поиск по этому блогу

Трудове навчання 6 клас


24.04.2020
Он-лайн урок о 13:00 "Виготовлення прикрас у техніці макраме"
14.04.2020 - 17.04.2020
Проект "Прикраси у техніці макраме"

Цікаво знати!

Техніка макраме


Сучасна назва походить від арабського migramah. Ймовірно, що техніка якось пов'язана із технікою створення тканин без використання ткацького верстата.

Техніка вузлового плетіння відома з надзвичайно далеких часів, що довели археологічні розкопки і знахідки вузлового плетіння ще на первісних інструментах прадавніх людей.

Техніку вузлового плетіння використовували вже у Стародавніх ВавилоніАссирії та Єгипті, Стародавній ГреціїПерсіїКитаї. Своєрідна техніка вузлового плетіння була у Стародавньому Перу.

З часом кількість створення вузлів збільшилась, зросли як їх декоративність, складність, так і привабливість. Вузли отримали розповсюдження у рибалок і моряків, де були особливі вимоги до міцності мотузок і канатів, їх надійності в екстремальних умовах буревіїв і штормів.

Вузол «подвійний плаский» мав поширення у Стародавній Греції, де мав назву Геркулесів вузол. Він перейшов навіть у ювелірні вироби.

Привабливість макраме — у використанні будь яких дешевих матеріалів (ниток домашнього приготування, натуральних або штучно пофарбованих, гнучкого металевого дроту, тонкого дроту у кольоровому ізоляційному шарі, мотузок різної товщини, ниток промислового виробництва будь якого кольору). Додача намистин, часто нефарбованих, дерев'яних, скляних, кам'яних, збільшила декоративні можливості макраме. Декоративні якості макраме помітно збільшують кольорові камінці, висушені плоди і гарбузи, оброблені і необроблені гілочки, навіть дрібні керамічні вироби тощо. Вони легко утримуються міцними вузлами.
При створенні макраме використовують як примітивні пристрої (струбцини, металеві кола для панно чи для абажура) або ніяких пристроїв. Достатньо малого металевого гака (для накидання первісної петлі) або струбцини для укріплення на столі.

Браслети макраме

Цей вид рукоділля з’явився досить давно. Безліч років макраме удосконалювалося, відкриваючи все нові способи плетіння, включаючи в роботу нові несподівані на перший погляд матеріали. Майстри навчилися створювати різні декоративні предмети для інтер’єру, в тому числі розкішні скатертини, красиві кашпо, витончені серветки та багато інших милі штучки.
Поступово макраме було зведено в ранг справжнього мистецтва. В цьому рукоділлі використовуються шнури, мотузки і товсті нитки. Принцип цього плетіння схожий з в’язанням гачком, однак вироби в техніці макраме виходять набагато масивніше. Ці вироби підходять не для кожного інтер’єру, тому слід бути дуже розбірливими у їх втіленні. Але виглядають вони, звичайно ж, просто приголомшливо.

1.Тема роботи - "Виготовлення прикраси " у техніці макраме.

2. Мета - навчитися виготовляти прикрасу у техніці макраме.

3. Пошук аналогів прикрас у техніці макраме.

  Переглянь відео-ролики та обери виріб!!!






07.04.2020 - 10.04.2020
Проект "Виготовлення крашанки у техніці декупаж"

План проектної роботи


1.Тема роботи - "Виготовлення крашанки " у техніці декупаж.

Цікаво знати!

Техніка декупаж (https://uk.wikipedia.org/wiki/Декупаж)

Декупа́ж (фр. découpage, від découper — «вирізати») — техніка декорування різних предметів, заснована на приєднанні малюнка, картини або орнаменту (зазвичай вирізаного) до предмета і подальшому покритті отриманої композиції лаком заради збереження, довговічності і особливого візуального ефекту. При виконанні роботи в даній техніці, спочатку вирізають надрукований малюнок на папері, а вже потім приклеюють його на виріб, який треба задекорувати.

До нас техніка декупаж прийшла не досить давно, але набула великого поширення. В наш час його використовують не тільки для декорування меблів, а і для створення подарунків. Основне завдання — надати старим предметам — нового життя. Це можуть бути: горщики для квітів, книги, посуд, шкатулки, вази, навіть можна застосовувати для одягу та взуття.

2. Мета - навчитися виготовляти крашанку у техніці декупаж.

3. Пошук аналогів крашанок.

1. 


2.

3. 

4

4. Створення ескізного малюнка крашанки.


5. Підготовка інструментів та матеріалів.

- яйце,
- білок,
- пензлик,
- серветки,
- ножиці.

6. Виготовлення крашанки (хто не зміг відвідати урок, користуйтеся майстер-класами)

https://www.youtube.com/watch?v=MUMRv1Pntsk

https://www.youtube.com/watch?v=NN5JjEgJJFM

https://www.youtube.com/watch?v=qvcg4D8_OO4

7. Презентація готових робіт.


31.03.2020 - 03.04.2020
Проект "Виготовлення крашанки у техніці декупаж"

План проектної роботи


1.Тема роботи - "Виготовлення крашанки " у техніці декупаж.
2. Мета - навчитися виготовляти крашанку у техніці декупаж.
3. Пошук аналогів крашанок.
4. Створення ескізного малюнка крашанки.
5. Підготовка інструментів та матеріалів.
6. Виготовлення крашанки.
7. Презентація готової роботи.

17.03.2020 - 20.03.2020
Писанка - культурний символ України
"Доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року пишеться. Доки пишуть писанки, світ буде існувати, а коли цей звичай занехають, тоді зло у вигляді страшного диявола звільниться зі своїх залізних пут і знищить світ. Цей диявол живе під землею, прикутий до скелі ланцюгами. Щороку він посилає своїх слуг навколо світу, щоб ті підглянули, чи пишуться ще писанки і скільки їх написано. Коли багато, то залізні пута міцно стискають диявола, і він втрачає силу, бо людська любов перемагає найбільше зло".


"Писанка з писанок". Андріївська церква. Київ.2014р.











Фото з виставки писанок у Харківському художньому музей. Харків 2018.

Поміркуй!
"Яку роль відіграє писанка у твоєму житті?"



Цікаво знати!

Писанка — важливий предмет язичницького культу, її історія сягає сивої давнини і пов’язана з релігійними уявленнями первісних людей, зокрема з поклонінням плодоріддю, з ритуалом величання весняного відродження життя на землі. Яйце символізує сонце і відродження, у такому значенні воно відоме всім народам світу. На писанках повторюються малюнки, що знаходять археологи на мальованій кераміці трипільської доби, це дає підстави розрізняти слов’янські й неслов’янські доісторичні могили, адже писанкарство було притаманне саме слов’янським етнічним групам, які пізніше стали називатись українцями.
У дохристиянські часи писанка виконувала роль оберега. Керамічні писанки із кульками всередині, які постукували при струсі і відганяли злі сили, знайдено у похованнях в Києві та Новгороді. Ці міста були осередками писанкарства за часів Київської Русі. Взагалі ж археологами виявлено близько 20 пунктів на території України, де побутувало мистецтво виготовлення цих амулетів.
Наші предки вірили, що писанка має магічну силу — вона приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від усього злого. Господарі закопували писанки в землю, бо вірили, що сила яйця сприятиме щедрим жнивам, розкладали писанки на могилах батьків та дідів, закопували у могили дітей, дарували один одному закохані хлопці й дівчата тощо. Вважалось, що писанку треба вміти написати, знати, коли саме це зробити, вміти замолити, а найголовніше — розбиратись, кому яку дарувати, щоб символіка оберега відповідала смислу дарування.

З часом звичаї, пов’язані з писанкою, втратили свою первісну символіку; залишившись поєднаними із гаївками-веснянками, дитячими іграми та Великоднем, дістали нову інтерпретацію, наповнившись християнським змістом.

Виготовлення писанки




Цікаво знати!
Процес виготовлення писанки досить складний. Раніше це можна було робити лише у чітко визначений час, з певними замовляннями, чарівні знаки писались відповідними кольорами. Зараз залишилась лише символіка знаку і кольору. За технікою виготовлення раніше існувало двадцять різновидів, на сьогодні широко побутують лише п’ять.
Симоліка у писанкарстві

Символічних малюнків у писанці понад сто,
найпопулярніші такі:
КРИВУЛЬКА, БЕЗКОНЕЧНИК (меандри) —  означає нитку життя, вічність сонячного руху;
ТРИГВЕР, РУЖА, ЗІРКА, ХРЕСТ (квадратний) — символи сонця, чотирьох сторін світу, тригвер, або триніг, (відомий з трипільської культури), знаменує собою небо, землю і повітря або повітря, вогонь і воду — символи життя;
СОРОК КЛИНЦІВ — символізують сорок точок життя, успіх господарства, добробут та чесність людини;
ПАВУЧОК (круторіг, вітрячки, розетки, павутиння) — один з найдавніших солярних знаків;
КРАПОЧКИ — небесні світила, у християнстві — сльози Божої Матері;
СМЕРЕКОВІ ГІЛКИ, РОСЛИНИ — вічна юність, здоров’я, краса, буяння природи;
ПШЕНИЧНІ КОЛОСКИ — символи врожаю.
Яйця, пофарбовані в один колір, називаються крашанками, їхні кольори теж мають певну символіку.
ЧЕРВОНЕ яйце означав радість, життя, любов, для молодих — надію на одруження;
ЖОВТЕ — місяць і зорі, у господарстві — врожай;
БЛАКИТНЕ — небо, повітря, магічне значення — здоров’я;
ЗЕЛЕНЕ — воскресіння природи, багатство природи і плодоріддя — землю, врожай;
ЧОРНЕ З БІЛИМ — пошану духів, душ померлих, подяку за охорону від злих сил.
СПОЛУЧЕННЯ КІЛЬКОХ КОЛЬОРІВ з узорами в орнаменті з чотирьох-п’яти фарб — родинне щастя, мир, любов, успіх тощо.
Кожна місцевість має свої особливості у визначенні головних кольорів: на Поліссі, Волині, частині Поділля виготовляють писанки переважно червоні; для Подніпров’я характерні широкі симетричні поля і товсті лінії; Наддністрянському Поділлю характерні чорні писанки з темним і білим тлом; бойківські писанки — двобарвні; гуцульські — ясні, писані жовтим і білим по червоному. Писанки дарували із певним смислом, вважаючи, що вони допомагають, заворожують. Дітям дарували писанки світлих кольорів, хлопцям і дівчатам — із солярними символами та тригверами, веселих кольорів; господарям — писанки із сорока клинцями або кривульками; літнім людям — з чорними барвами та поясами. 
Виконай завдання 1. Самостійно підбери символи та намалюй ескіз писанки.

















Комментариев нет:

Отправить комментарий